O nas

Specjalizujemy się w kupnie, wynajmie i sprzedaży nieruchomości. Mamy do zaoferowania pełne wsparcie na każdym etapie transakcji oraz pomoc doradcy finansowego i zaprzyjaźnionych kancelarii notarialnych.


W ramach współpracy oferujemy :


Działania prowadzone przez TECTUM to : oględziny nieruchomości i wykonanie zdjęć,zebranie i sprawdzenie dokumentacji o stanie prawnym i technicznym nieruchomości,opracowanie oferty wraz z opisem i zdjęciami,zamieszczenie oferty i promocja wśród klientów biura,przekazanie informacji o ofercie do innych biur pośrednictwa,prezentacja oferty klientom zainteresowanym (również tym z innych biur),szeroka reklama w Internecie i innym medium,udział w negocjacjach z klientem,raportowanie o prowadzeniu oferty i zainteresowaniu potencjalnych klientów,doradztwo w redagowaniu niezbędnych umów wg wskazań klienta,wsparcie przyszłego właściciela w uzyskaniu finansowania na zakup, obsługa ubezpieczeniowa, prawna i notarialna,obecność podczas przekazania nieruchomości nowemu właścicielowi,pomoc w przygotowaniu niezbędnych protokołów i przekazaniu nieruchomości.


Dlaczego preferujemy umowy na wyłączność przy sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym??

Wyłączność oznacza, że decydują się Państwo oddać w nasze ręce całość procesu sprzedaży/wynajmu swojej nieruchomości. W odróżnieniu od innych agencji respektujemy możliwość sprzedaży nieruchomości bezpośrednio przez Państwa, mimo zawarcia umowy na wyłączność, także mogą Państwo ogłaszać się sami w internecie i próbować dodatkowo sprzedać nieruchomość na własną rękę. Oczywiście umowa na wyłączność gwarantuje nam jako agencji, że zajmujemy się sprzedażą jako jedyni na rynku. Agent odpowiedzialny za daną nieruchomość na bieżąco informuje o wszelkich podjętych działaniach i zainteresowaniu nieruchomością ze strony potencjalnych klientów. Dzięki takiej współpracy kontaktują się Państwo tylko z jedną osobą i tylko jedna osoba kontaktuje się z Państwem. Zadbany o sprawną koordynację całego procesu sprzedaży od momentu pozyskania nieruchomości do obrotu aż do czasu sfinalizowania transakcji u notariusza.

Na rynku polskim panuje zły zwyczaj podpisywania umów otwartych, czyli z wieloma pośrednikami. Klienci liczą, że w ten sposób szybciej sprzedadzą nieruchomość. Tymczasem dzieje się dokładnie odwrotnie. Umowa na wyłączność jest bardziej korzystna dla klienta niż umowa bez wyłączności (umowa otwarta), gdyż jest bardziej skuteczna. Biura nieruchomości przy umowie bez wyłączności mają niewielkie możliwości do reklamowania takiej nieruchomości. Ograniczenia wynikają z braku pewności czy koszty poniesione na reklamę wrócą się w postaci wynagrodzenia pobieranego dopiero przy sprzedaży. Dlatego zanim podejmie się decyzję jaki rodzaj umowy z biurem nieruchomości podpisać warto wziąć pod uwagę wszystkie możliwości jakie wiążą się z umową w formie wyłączności by wybór był najlepszy i zgodny z oczekiwaniami klienta.

Zachęcam do podpisania umowy na wyłączność, w przypadku gdy mają Państwo podpisane umowy otwarte to kilka lub kilkanaście agencji zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Jest to źle odbierane przez potencjalnych nabywców, gdy widzą w internecie kilkanaście ofert tej samej nieruchomości. Nabywca może pomyśleć, że jeżeli tyle biur próbuje sprzedać daną nieruchomość (często są wystawiane różne ceny) i oferta jest wciąż aktualna to albo ta nieruchomość ma jakieś wady i nikt nie jest ją zainteresowany albo przyczyną jest zawyżona cena. W pewnym momencie przestaną Państwo panować nad tym kto zajmuje się sprzedażą Państwa mieszkania. Umowa na wyłączność eliminuje te wszystkie zagrożenia. Ogłoszenie na każdym portalu, czy stronie internetowej może pojawić się tylko raz, co podkreśla jej wyjątkowość i uniemożliwia zaniżanie jej ceny.

Częstą obawą właścicieli jest to, że zawarcie umowy na wyłączność spowoduje, że tylko jedna agencja będzie miała nieruchomość w swojej ofercie, a przecież inne agencje mogą mieć również potencjalnych nabywców – więc lepiej zawierać umowy otwarte z dużą liczbą agencji. Zawierając umowę na wyłączność automatycznie przedstawiamy ofertę sprzedaży wszystkim agencjom, z którymi współpracujemy a agent, który poszukuje ofert dla swojego klienta dotrze do zaprezentowanej przez nas oferty.

Nieruchomość jest prezentowana tylko tym klientom, którzy wyrażą zgodę na przechowywanie ich danych. Dlatego zawsze wiesz, kto przychodzi oglądać Twoją nieruchomość. Zawsze jesteśmy obecni przy prezentacji. Jednym z istotnych elementów bezpieczeństwa transakcji jest obowiązkowe ubezpieczenie OC naszej firmy. Jeśli nieruchomość, która przeznaczona jest na sprzedaż, nie jest już zamieszkana, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest przekazanie do niej kluczy Pośrednikowi, z którym podpisana została umowa na wyłączność. Dzięki temu oszczędzasz czas, bo nie musisz przyjeżdżać za każdym razem, kiedy Pośrednik przyjeżdża z potencjalnym klientem. Jednak takie rozwiązanie jest możliwe tylko w przypadku umowy na wyłączność. Pośrednikowi, z którym podpiszesz umowę na wyłączność, możesz powierzyć także całość spraw związanych ze sprzedażą od uzyskania dokumentów nieruchomości, poprzez prowadzenie procesu sprzedaż, aż do transakcji).

Zapraszamy do współpracy!

Zespół

Pokaż wszystkich

Najnowsze oferty

Pokaż wszystkie
430 000 PLN
Zamieszkaj za PLN msc
Mieszkanie
Sprzedaż

Pomorska

Wrocław, Wrocław-Śródmieście

64.0 m2 3 pokoje Piętro 5 / 6
1 650 PLN
Mieszkanie
Wynajem

Turniejowa

Wrocław, Wrocław-Krzyki

26.0 m2 1 pokoje Piętro 1
439 895 PLN
Zamieszkaj za PLN msc
Mieszkanie
Sprzedaż

Ferdynanda Magellana

Wrocław, Wrocław-Psie Pole

61.0 m2 3 pokoje Piętro 0 / 4
609 273 PLN
Zamieszkaj za PLN msc
Mieszkanie
Sprzedaż

Ferdynanda Magellana

Wrocław, Wrocław-Psie Pole

83.9 m2 4 pokoje Piętro 2 / 4
595 326 PLN
Zamieszkaj za PLN msc
Mieszkanie
Sprzedaż

Krzysztofa Kolumba

Wrocław, Wrocław-Psie Pole

69.9 m2 4 pokoje Piętro 4 / 4
547 679 PLN
Zamieszkaj za PLN msc
Mieszkanie
Sprzedaż

Krzysztofa Kolumba

Wrocław, Wrocław-Psie Pole

69.5 m2 3 pokoje Piętro 4 / 4
758 253 PLN
Zamieszkaj za PLN msc
Mieszkanie
Sprzedaż

Krzysztofa Kolumba

Wrocław, Wrocław-Psie Pole

88.5 m2 4 pokoje Piętro 2 / 4
862 074 PLN
Zamieszkaj za PLN msc
Mieszkanie
Sprzedaż

gen. Józefa Haukego-Bosaka

Wrocław, Wrocław-Krzyki

88.5 m2 4 pokoje Piętro 4 / 4
Facebook Instagram